24.03.2014

Diverse Night of the Jumps 2014 Mistrzostwa Świata FMX photos zdjęcia | Fotografia Portretowa i Muzyczna

Rok temu odezwałem się do Artura w celu wykonania sesji FMX, a teraz miałem możliwość wyjechania z nim na mistrzostwa świata Diverse Night of the Jumps 2014 w Ergo Arenie... To pokazuje, że nie warto się bać i czasem wystarczy do kogoś napisać, żeby móc wykorzystać niezwykłą okazję na wspaniałe zdjęcia :) W tym wydarzeniu wzięli udział najlepsi zawodnicy FMX z całego świata: Libor Podmol, Maikel Melero, Rob Adelberg, Remi Bizouard, Dany Torres, Brice Izzo, Artur Puzio, Peter Pilat, Massimo Blanconcini, Jose Miralles, Hannes Ackermann i Marcin Łukaszczyk. Gościnnie pojawiła się również Miss Polski Marcelina Zawadzka :)


Od ok 10:30 w sobotę rozpoczęły się treningi. Zawodnicy startowali parami i mieli niecałe dwie minuty na swój przejazd, który powtarzali w serii 5 razy.


Niestety podczas swojego ostatniego przejazdu Artur niefortunnie wylądował i musiał przerwać trening... Na szczęście medycy obłożyli go lodem i owinęli kolano, dzięki czemu mógł o 19:00 wystartować w zawodach :)


Jedną z dodatkowych atrakcji wieczoru miał być skok skuterem śnieżnym wykonany przez norweskiego zawodnika Stian Pedersena, jednak dwa dni prędzej miał on nieszczęśliwy wypadek podczas pokazu na starym rynku w Gdańsku, przez co trafił do szpitala z połamanymi obiema kostkami... Na treningu brat Stiana, Andersen, próbował go zastąpić, jednak obydwa wykonane przez niego skoki okazały się zbyt krótkie... Skuter został uszkodzony i zrezygnowano z tego tricku podczas głównego wydarzenia.


Od 17:00 byli wpuszczani pierwsi widzowie i wokół areny organizowane było "pit party", podczas którego zawodnicy prezentowali swoje motocykle i mieli okazję poznać się bliżej z fanami :)


Tuż przed prezentacją wszystkich zawodników, na arenę wjechała Miss Polski, Marcelina Zawadzka. Miała ona skakać wraz z norweskimi zawodnikami na skuterze śnieżnym, jednak po wypadku i nieudanych próbach podczas treningu, skończyło się na tym, że Marcelina wjechała samodzielnie na motocyklu na tor i powitała publiczność ze sceny :)


Po 19:30  nastąpiła oficjalna prezentacja zawodników i można było rozpocząć kwalifikacje :)


Na arenie  pojawiły się również latające quady :) Tricki na czterokołowcu były prezentowane przez braci Siekaj (starszego z nich), którzy wraz z Arturem współpracują ze Skyfighters.


Przed finałem mistrzostw świata FMX 2014, został jeszcze zorganizowany skok wzwyż, którego zwycięzcą był Jose Miralles Marquez. Tuż po jego zwycięstwie, na tor wjechali najmłodsi uczestnicy Diverse Night of The Jumps 2014 i pokazali, że w małym ciele może drzemać ogromny duch walki :)


W finałowej trójce Night of The Jumps znaleźli się: 1. Libor Podmol (Czechy), 2. Maikel Melero (Hiszpania) i 2. Rob Adelberg (Australia). Po zakończonym wydarzeniu zostaliśmy jeszcze przy torze, żeby wykonać małą sesję z podziękowaniami dla sponsora oraz ujęcia Artura w stroju, z motocyklami, na tle banerów Diverse Night of The Jumps :)


Aby być na bieżąco ze wszystkimi jakże wspaniałymi postami najlepiej jest polubić mnie na Facebooku, gdzie zawsze będę dawał zapowiedź nowego wpisu. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz