31.01.2016

Photoshop: Tutorial - Retusz Portretu | Fotografia Portretowa i Muzyczna

Postanowiłem niedawno zacząć nagrywać filmy instruktażowe na YouTubie o retuszu zdjęć w Photoshopie i w przyszłości także o fotografii. Pierwszy instruktaż zrobiłem z kompletnym retuszem zdjęcia portretowego Julity z naszej sesji podczas testowania szkieł Nikkora. Zapraszam do obejrzenia i wgłąb wpisu po kolejną niespodziankę :)


Pierwszy film był nagrywany "na żywo". Zrzut ekranu i komentarz były rejestrowane jednocześnie. Niestety musiałem się nauczyć na błędach, że niepotrzebne jest 60kl/s :) W filmie zaczęły pojawiać się kwadraty i problemy z podglądem w niektórych narzędziach. Drugi tutorial nagrałem już w 30kl/s i problemy z obrazem zniknęły, natomiast narzędzia w Photoshopie wciąż działały z pewnym opóźnieniem. Niestety mój komputer nie jest wystarczająco mocny na to, by w 100% płynnie zgrywać pełen zrzut ekranu. Na szczęście w przyspieszeniu nie wygląda to najgorzej, więc będę starał się robić co w mojej mocy, żeby kontynuować nagrywanie :)

Drugi film to przypomnienie technik z pierwszego filmu i powtórka na innym zdjęciu dla utrwalenia wiedzy:Przyszłościowo planuję zakup małego aparatu dla Pauliny (D5300/D5500) do zdjęć makijażu i zacznę wtedy również zabierać go na sesje, żeby kręcić backstage i instruktaże odnośnie błyskania :)

Aby być na bieżąco ze wszystkimi jakże wspaniałymi postami najlepiej jest polubić mnie na Facebooku, gdzie zawsze będę dawał zapowiedź nowego wpisu. Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie pokazujesz swój warsztat, można sporo wyciągnąć dla siebie z tych filmów. Dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. wyglada super :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow jestem pod wrażeniem :) Na pewno skorzystam z Twoich lekcji :) Studiuję grafikę komputerową, a poza tym w domu często "bawię" się grafiką, w tym i retuszami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miło mi :) nagle dwa nowe komentarz, ktoś podlinkował gdzieś ten artykuł? :)

   Usuń