14.09.2016

Roksana | JacekWPhoto

UWAGA: ten post nie zawiera światła błyskowego !!! :)

Na sesji z Roksaną wykonaliśmy większość zdjęć, wykorzystując właśnie światło zastane, głównie dlatego, że część materiału miała być przeznaczona na nowy tutorial na YouTube z serii "Fotografować Jak..." :) Na koniec udało nam się jednak trochę pobłyskać, żeby zrobić porównanie kilku mobilnych modyfikatorów do lamp reporterskich. Jest to jednak materiał na inny post :) A teraz zapraszam na kilka kadrów z naszej sesji :)Wszystkie kadry zostały wykonane obiektywem Nikkor 85mm 1.8G. Jest to moje nowe ulubione szkło i będę chyba pisał to za każdym razem, kiedy wrzucę nowe zdjęcia :) Ostatnio porównywałem je nawet do mojej równie ulubionej 105mm 2.0 DC, jednak jak się okazuje, różnica między zdjęciami jest bardzo niewielka, a szybkość pracy i celność 85mm przewyższa trochę 105... Ale to materiał na jeszcze jeden post :) Trochę blog ożycie z taką ilością zapasowego materiału ;)Poniżej mozecie zobaczyć własnie materiał z tutorialu i próbę odwzorowania stylu Alexeya Kazantseva:
Do zdjęcia poniżej w niedzielę pojawi się Speed Retouch na moim kanale YouTube, więc zapraszam bo subskrybowania :)Aby być na bieżąco ze wszystkimi jakże wspaniałymi postami najlepiej jest polubić mnie na Facebooku, gdzie zawsze będę dawał zapowiedź nowego wpisu. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Zarąbista modelka, fotograf zdał egzamin :)
  Brawo Jacek!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wszystkie kadry zostały wykonane obiektywem Nikkor 85mm 1.8G. Jest to moje nowe ulubione szkło i będę chyba pisał to za każdym razem, kiedy wrzucę nowe zdjęcia"

  A jeszcze niedawno (pół roku temu?) pisałeś, że 85tka (fakt, że tam była mowa o D a Ty masz teraz G) poległa względem 105DC. Ja zaś mając 85G marzyłem o 105DC a tu proszę takie opinie o 85tce (BTW 85tka to moje ulubione szkiełko).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wersja G robi lepsze wrażenie, chociaż wersje D są fajne do flar i freelensingu :)

   Usuń