01.03.2012

Agnieszka tanecznie | Fotografia Portretowa i Muzyczna

Ostatnio udało mi się zrealizować pomysł, który siedział mi w głowie już od dłuższego czasu. Po obejrzeniu sesji wykonywanej przez Joe McNallyego o wielokrotnej ekspozycji przy dłuższym czasie naświetlania, chciałem zrealizować podobny projekt z niewielkimi modyfikacjami. Joe używał stroboskopowych błysków dla zatrzymania poszczególnych faz kroku tanecznego. Ja natomiast chciałem, aby ruch pomiędzy dwiema pozami - początkową i końcową - był płynnym rozmyciem. Wyniki mojej pracy i kilka wskazówek w dalszej części postu :)Pierwszym problemem na jaki się natknąłem, jeszcze przed sesją, był brak wystarczająco dużego miejsca na swobodny ruch i rozstawienie tła ze światłami. Na myśl nasunęła się scena w Soleckim Centrum Kultury, niestety jest ono obecnie zamknięte z powodu remontu... Na szczęście istnieją sale gimnastyczne przy szkołach :) Po wcześniejszym rozeznaniu się otrzymałem informację, że wynajęcie sali nie stanowi większego problemu, należy jednak wcześniej wystosować odpowiednie pismo z prośbą zawierającą datę i godziny wynajmu i poczekać na odpowiedź (różne szkoły mają różne stawki godzinowe za udostępnianie sal).

Po przyjściu na miejsce i wykonaniu pierwszych zdjęć próbnych okazało się, że w pomieszczeniu jest zbyt jasno, a niestety nie dało się zamaskować okien. Czas mieliśmy ograniczony, także nie mogliśmy też poczekać aż się ściemni. Przez to zdjęcia na 2-3 sekundach wychodziły zbyt jasne, a korekcja kontrastu psuła zbytnio efekt, dlatego też wykonaliśmy 3 osobne zdjęcia do łatwego złożenia.


Następne ustawienia były już wykonywane na czasach synchronizacji z lampami, także światło zastane nie grało roli. Na wszystkich kolejnych zdjęciach głównym źródłem światła była SB-25 w parasolko-softboxie 150cm, a kontrę stanowił Vivitar 285hv w softboxie Westcott Apollo 28'' z odsłoniętym dyfuzorem. Jedynie na zdjęciach powyżej kontra była po tej samej stronie co światło główne, a we wszystkich pozostałych ujęciach kontra była ustawiona po przekątnej.Warkocze Agnieszki zostały wykonane w Salonie Alternatywnym w Bydgoszczy. Polecam zapoznanie się z ofertą salonu :)

Aby być na bieżąco ze wszystkimi jakże wspaniałymi postami najlepiej jest polubić mnie na Facebooku, gdzie zawsze będę dawał zapowiedź nowego wpisu.
Pozdrawiam!

4 komentarze:

  1. Przecudowne !! Modelka, taniec, zdjęcia ... całokształt. Jestem pod ogromnym wrażeniem !!

    OdpowiedzUsuń
  2. wow... jestem pod wielkim wrażniem... super zdjęcia :)

    OdpowiedzUsuń