19.10.2012

Barwy Orientu | Fotografia Portretowa i Muzyczna

W środę po długim dniu w pracy znalazłem resztki sił, żeby zrobić z Pauliną spontaniczną sesję orientalną, o której myśleliśmy od dłuższego czasu (o większości sesji myślimy już od dłuższego czasu, ale czasem trzeba właśnie takiego nagłego bodźca, żeby coś zrealizować :) ). Generalnie rzecz biorąc to osobiście zbytniego wyboru nie miałem, bo makijaż już był w fazie nakładania, także nie pozostało mi nic innego, jak dokończyć obiad, odpocząć chwilkę i zacząć rozstawiać sprzęt :) Mogłem przy okazji pobawić się nową zabaweczką, także wyszło to wszystkim na dobre :D Poniżej efekty naszych spontanicznych zabaw :) Miłego oglądania.

Na sam koniec muszę wspomnieć oczywiście o stronie technicznej zdjęć, no bo jak to tak... bez opisu ustawienia lampek nie można robić wpisu :D Wszystkie zdjęcia z tej sesji były tak samo oświetlone :) Jeden softbox (westcott apollo 28'') po lewej stronie jako światło główne i drugi softbox z gridem (nowa zabaweczka od Phottixa - soft 60x90cm, fajna rzecz), jako kontra z tyłu z prawej strony. Kontra była ocieplona żelem 1/2 CTO, co widać w sumie głównie na ostatnich zdjęciach na skórze i włosach, bo na samej chuście takie ocieplone światło dały ciekawy efekt... Mianowicie chusta zmieniła kolor z niebieskiego na zielonkawy rozszerzając przy tym zakres bogatych już kolorów na zdjęciach :) Czasem wykorzystaliśmy również blendę i potrójny panel własnej roboty (o którym było już we wpisie Ewy), żeby wypełnić delikatnie cienie, jednak główne ustawienie światła się nie zmieniało.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi jakże wspaniałymi postami najlepiej jest polubić mnie na Facebooku, gdzie zawsze będę dawał zapowiedź nowego wpisu.
Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Genialna sesja! Fantastycznie oświetlone, cudowna obróbka. Prosto, bo użyłeś tylko jednej chusty, ale efekt bardzo mi się podoba. Gratulacje za makijaż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Sami się zdziwiliśmy ile opcji uzyskaliśmy tylko z jedną chustą :)

   Usuń
  2. Kreatywność to podstawa :]

   Usuń
 2. piękne zdjęcia i modelka!!!! jako posiadaczka kolekcji szali we wszelakich kolorach też wykorzystuję je do stwarzania klimatu orientu mimo , że szale pewnie głownie chińskie / niektóre jednak tureckie i marokańskie/pozdrawiam serdecznie ;-) gratuluję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy :) czasem ile się zdziwić ile różnych opcji można uzyskać z jednej chusty, która leży sobie w domu :)

   Usuń