15.04.2015

Agencyjne - Brad - Embassy Models | Fotografia Portretowa i Muzyczna

W minioną sobotę mieliśmy przyjemność współpracować z Bartkiem, młodym mężczyzną, który od zeszłego roku pracuje jako model dla agencji Embassy Models. Było to nasze pierwsze spotkanie z typowo agencyjnym modelem, co pozwoliło nam na zdobycie nowego doświadczenia i powiększenie głodu na więcej takich sesji :) W sumie w 4 godziny udało nam się wykonać zdjęcia w 4 kompletnie różnych stylizacjach i ustawieniach. Zapraszam do obejrzenia galerii!


Sesję rozpoczęliśmy od zdjęć typowo testowych, przy świetle dziennym na czarnym tle w neutralnej stylizacji. Przydał się tutaj Fujik x100 z telekonwerterem, który wydłuża ogniskową do 35mm na matrycy APS-C, co daje bardzo przyjemną perspektywę do tego typu ujęć i pozwala na bliski kontakt z fotografowaną osobą.


Po testach przeszliśmy do pierwszego zamierzonego ustawienia, męskiego portretu na malowanym tle z jednym światłem.


Na dwóch powyższych zdjęciach został użyty softbox Phottixa Easy-Up 90x60cm i srebrna blenda po przeciwnej stronie. Natomiast przy szerszych kadrach zmieniliśmy prostokątny soft na octę 120cm, która dała większe pokrycie kadru i jednocześnie doświetliła delikatnie tło.


Muszę z przyjemnością stwierdzić, że nasze malowane tła spisują się na medal :) Kiedyś może przeszkadzałby mi widoczny koniec tła przy zdjęciach całej sylwetki, jednak ostatnio bardzo modne jest pokazywanie na drugim planie detali studyjnych, takich jak statywy, flagi, itp.


Przed ostatnią stylizacją chciałem jeszcze zrobić kilka ujęć w pseudo Terry Richardsonowym oświetleniu, jednak zamiast lampy bezpośrednio na aparacie, wykorzystałem głęboką czaszę na mocowaniu bowens z zamontowanym dyfuzorem własnej roboty. Jest to okrąg z mlecznej pleksi (pozostałość, po DIY ringflashu) zamontowany na osi błysku, tak jak w beauty dishu.Na koniec Bartkiem zajęła się Paulina, która miała przygotowany wcześniej projekt face paintingowy :) Po więcej zdjęć i opis techniczny zapraszam do Pauliny na blog BlueyesMakeup.Aby być na bieżąco ze wszystkimi jakże wspaniałymi postami najlepiej jest polubić mnie na Facebooku, gdzie zawsze będę dawał zapowiedź nowego wpisu. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz